Nocne życie w Krakowie

Już 18 maja na trzeci etap otwierania gospodarki po pandemii załapie się gastronomia. Otwarte zostaną restauracje, bary oraz kawiarnie, od których roi się w centrum Krakowa.
Tą byłą stolicę Polski uważa się, zaraz po Warszawie, za centrum imprezowego życia w Polsce. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od klimatycznych kawiarni z muzyką na żywo, do ogromnych klubów. Poniżej znajdziesz opis pełnego wrażeń nocnego życia w Krakowie.

Stare miasto, bijące serce imprez w Krakowie

To właśnie w samym centrum Krakowa mamy najwięcej opcji do imprezowania i to chyba właśnie po wizycie w tej części można śmiało stwierdzić, że Kraków nigdy nie śpi. Krążą zresztą legendy o tym, że na pustym rynku krakowskim, słychać krzyki uwięzionych w podziemiach. Jednak zasada jest jedna – rynek musi być całkowicie pusty. A ponieważ o to bardzo ciężko, jeszcze nikt ich nie słyszał i krzyki pozostają tylko legendami.

W Starym Mieście można się bawić na wiele sposobów. Górują tu kluby, takie jak Prozak 2.0 (plac Dominikański 6) czy Teatro Cubano (ul. Jagiellońska 10) utrzymany w hiszpańskim klimacie. Jeśli szukasz okazji do tańca i całonocnej imprezy, znajdzie Cię ona sama, pod postacią licznych promotorów klubów. Wystarczy krótki spacer w godzinach wieczornych w okolicy rynku. Oczywiście najbardziej klimatycznych knajp nie poznasz dzięki promotorom.

Jeśli chcesz spokojnie spędzić wieczór, także możesz to zrobić w Starym Mieście. Znajdziesz tu historyczną Kryjówkę (Sławkowska 11) pełną elementów z XIII wieku. Na samym rynku, w Piwnicy Pod Baranami (Rynek Główny 27), odnajdziesz miejsce narodzin talentu wielu krakowskich artystów, spędzających właśnie tam swój wolny czas.

Jedno jest pewne, cokolwiek wybierzesz, w krakowskim Starym Mieście nie da się nudzić. Przyjeżdżają tu turyści z całego świata (ponad 14 milionów rocznie). Jest to idealne miejsce do imprez.

Niepowtarzalny klimat nocnego Kazimierza

Kolejnym świetnym miejscem na nocną imprezę jest Kazimierz. To obecnie jedna z najbardziej popularnych dzielnic miasta. Tętni życiem kulturalnym oraz artystycznym i pozwala na chwilę poczuć krakowską bohemę. Oprócz wielu knajp, do których przejdziemy zaraz, znajdziesz tu także liczne pracownie artystyczne oraz galerię.

Żeby opisać wszystkie knajpy na Kazimierzu, potrzeba książki, a nie artykułu. To miejsce roi się wręcz od restauracji czy pubów, a każdy z nich zaskakuje coraz bardziej. Można tu dobrze zjeść w drogiej restauracji (np. Salta Resto) czy posłuchać muzyki na żywo (Kotłownia). Polecamy także Alchemię znajdującą się na Placu Nowym, gdzie odbywają się przeróżne koncerty oraz Eszewerię, małą knajpę z ogromnym klimatem, gdzie wypijesz dobre piwo.

Kasyna i inne atrakcje w Krakowie

Fani gier hazardowych także znajdą coś dla siebie. W Krakowie bowiem działa wiele legalnych kasyn – największym i najbardziej nowoczesnym jest Casinos Poland (ul. Papiernicza). Od 18 maja kasyna również zostają otwarte, ponieważ załapały się na trzeci etap odmrażania gospodarki. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o kasynach.

Jeśli jesteś nowy w mieście i szukasz imprez oraz osób, z którymi mógłbyś je spędzić, możesz spróbować Pub Crawl. To świetna forma spędzania czasu, polegająca na wspólnym zwiedzaniu pubów oraz klubów w zorganizowanej grupie. Profesjonalni przewodnicy zabiorą Cię na najlepsze imprezy, często oferując alkohol w cenie biletu. Jest to idealna okazja na lepsze poznanie miasta oraz nowych ludzi!

Na koniec warto także wspomnieć o Dolnych Młynów, kompleksie knajp zwanych miastem w mieście. Teren dawnych zakładów tytoniowych został przekształcony w tętniący życiem kompleks, pełen ludzi ceniących sztukę i design.

3 Jul 2020